Bh. kadeti savladali Moldaviju u prvom kolu kvalifikacija za EP

25.09.2019 | Srijeda 11:52

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Finskoj koji su domaćini tunira, savladala selekciju Moldavije u prvom kolu kvalifikacija za EP. Izabranici v.d. selektora Adina Mulaosmanovića slavili su ubjedljivu pobjedu rezultatom 3-0.

Mrežu Moldavaca načeo je fudbaler Slavije iz Praga Denis Alijagić koji je bio siguran izvođač sa 11 metara i donio prednost bh. timu u 28. minuti. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Već na samom početku drugog poluvremena Alijagić ponovo pogađa za 2-0 i svojim drugom golom na utakmici donosi veliku prednost bh. timu. U 62. minuti fudbaler Željezničara Amar Musić pogađa za visok 3-0 što će se ispostaviti i konačan rezultat utakmice.

Za bh. tim igrali su: Šahinović, Musić, Fejzić (Od 84' Jovašević), Hodžić, Trako, Alijagić, Popara (Od 72' Božičković), Hajdarević (Od 61' Ćorić), Mehičević (Od 84' Avdihodžić), Šukilović, Golijanin (Od 72' Soldo).

U drugoj utakmici grupe, od 15:30 sati sastaju se Češka rep. i domaćin turnira Finska. U narednom kolu bh. kadeti će igrati protiv selekcije Finske, 28. Septembra u istom vremenskom terminu.