Rosa Brandis upisala i drugu pobjedu na startu sezone

23.09.2018 | Nedelja 17:54

ŽN/FK "Rosa Brandis" danas je u Turbetu ugostila ekipu ŽFK "Sloboda" iz Tuzle i upisala drugu pobjedu u Prvoj ligi FBiH za žene.

Iako su gošće povele već u prvoj minuti utakmice, domaće se bude i prave preokret do kraja prvog poluvremena (2:1) golovima Fazlić i Akeljić.

U drugom poluvremenu također dominacija domaćih igračica, te do kraja utakmice još dva gola u mreži Slobode. Treći gol je postigla Saldum, dok je konačan rezultat (4:1) postavila Fazlić svojim drugim golom na utakmici.

Naredno kolo Travničanke će u goste kod ŽF/NK Sana, također novog prvoligaša. Vrijedi i spomenuti da su Sanjanke na gostovanju u Živinicama pobjedile Fortunu rezultatom 2:3 i upisale drugu pobjedu na početku nove sezone. Široki je deklasirao Libero iz Goražda (5:0).